Dolar : Alış : 5.8518 / Satış : 5.8624
Euro : Alış : 6.5549 / Satış : 6.5667
HAVA DURUMU
hava durumu

Bitlis26°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 302 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Yardım, “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” Toplantısına Katıldı

11 Nisan 2019 - 119 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Yardım, “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” Toplantısına Katıldı
Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Yardım,  “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm  Projesi” Toplantısına Katıldı

Yükseköğretim Kurulu’nun hazırladığı proje sayesinde, akademisyenler ve üniversite öğrencileri, “Öğrenme Yönetim Sistemi” üzerinden interaktif şekilde iletişime geçerek dersleri ve projeleri yüz yüze eğitimin yanı sıra dijital ortamda da sürdürecek.
‘Dijital Dönüşüm Projesi’ pilot uygulama-sının ardından Üniversitemizin yanı sıra Batman Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Hakkâri Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitelerinin de projeye dâhil edildiği açıklandı.
YÖK’ün hazırladığı projeye dâhil edilen Üniversitemizde de ilk etapta Üniversitemiz akademisyenleri ve öğrencilerine yönelik dijital okuryazarlık eğitimi verileceği belirtildi.
Yükseköğretimimizi, ülkemizin 2023 hedeflerine uygun, küresel çapta rekabet edebilir bir yapıya kavuşturmayı amaçladıklarını ifade eden YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, “Projemizle üniversiteleri-mizin dijital dönüşümünü sağlamaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’ın başkanlığında yapılan toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ın yanı sıra Batman, Ardahan, Artvin Çoruh, Gümüşhane, Hakkâri, Kilis 7 Aralık ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitelerinin rektörleri katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika