Dolar : Alış : 9.2857 / Satış : 9.3024
Euro : Alış : 10.8108 / Satış : 10.8303
HAVA DURUMU
hava durumu

Bitlis15°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1287 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bitlis Eren Üniversitesi TEKMER Onayı Alan Doğu ve Güneydoğu ‘daki İlk ve Tek Üniversite!

01 Ekim 2021 - 134 kez okunmuş
Ana Sayfa » Adilcevaz»Bitlis Eren Üniversitesi TEKMER Onayı Alan Doğu ve Güneydoğu ‘daki İlk ve Tek Üniversite!
Bitlis Eren Üniversitesi TEKMER Onayı Alan  Doğu ve Güneydoğu ‘daki İlk ve Tek Üniversite!

Bitlis Eren Üniversitesi, KOSGEB destekli TEKMER onayı alan “Doğu ve Güneydoğu Anadolu” bölgesindeki ilk ve tek yükseköğretim kurumu oldu.Bitlis Eren Üniversitesi, KOSGEB destekli Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) onayı alan “Doğu ve Güneydoğu Anadolu” bölgesindeki ilk ve tek yükseköğretim kurumu oldu. Üniversitelerin ve özel sektörün yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği TEKMER’ler Türkiye’de belli başlı şehir ve üniversitelerde bulunuyor.Rektör Elmastaş: “Bitlis TEKMER, Üniversite-Sanayi işbirliğinin öncüsü olacak”Konuya ilişkin açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ise, “Bitlis TEKMER ile öğrencilerinin girişimci ruhunu harekete geçireceği, kadim şehrimiz Bitlis ile bütünleştiği, Organize Sanayi Bölgesindeki KOBİ’lerin isteklerine daha hızlı cevap verebildiği, fikrin ticarileştirilmesi aşamasında Üniversite-Sanayi işbirliğinin zirveye tırmandığı bir gelecek tasavvur etmektedir.
Bitlis TEKMER; yazılım, nano teknoloji, yenilenebilir enerji temalarında faaliyet gösterecektir. Fikir aşamasından patente, girişimcilikten uluslararasılaşmaya kadar değer zincirinin tüm halkalarını desteklemeyi hedefleyen Bitlis TEKMER, Üniversitemizin Hüsrevpaşa yerleşkesinde yer alacaktır.
TEKMER, inanıyorum ki Üniversite-Sanayi işbirliğinin öncüsü olacaktır. Aynı zamanda Üniversitemiz bünyesinde kurulması planlanan TEKNO-KENT için de çok önemli bir adımdır.
Bitlisimize ve Üniversitemize hayırlı olsun. Bu vesileyle KOSGEB Başkanı Sayın Hasan Basri Kurt’a, Sayın Ahmet Eren’e, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV)’na, Bitlis milletvekilleri Sayın Vahit Kiler’e ve Sayın Cemal Taşar’a yine bu süreçte desteğini bizden esirgemeyen İstanbul Milletvekili Sayın Vedat Demiröz’e ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Doç. Dr. Çınar: “Ankara’dan bu tarafa TEKMER bulunmamaktadır”
Üniversitemiz Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Yusuf Çınar konuyla ilgili olarak; “Üniversitemiz çok yoğun bir çalışmanın neticesinde gurur verici bir başarıya imza attı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye’de TEKMER’i olan üniversitelerdir.
Deyim yerindeyse Ankara’dan bu tarafa TEKMER bulunmamaktadır.
Bitlis Eren Üniversitesi de böylece bu zincire eklenmiş oldu. Bitlis TEKMER beş yılın sonunda Bitlis merkezli yüzden fazla şirketin sıfırdan doğmasına yardımcı olacaktır. Bu süreçte katkılarını esirgemeyen başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a ve katkısı olan herkese ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.
(Nejdet ARMAĞAN)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika