Dolar : Alış : 6.8138 / Satış : 6.8260
Euro : Alış : 7.5770 / Satış : 7.5907
HAVA DURUMU
hava durumu

Bitlis20°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 459 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bitlis’te AB Projeleri Eğitimi

29 Eylül 2019 - 457 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bitlis’te AB Projeleri Eğitimi
Bitlis’te AB Projeleri Eğitimi

Bitlis Eren Üniversitesi Tatvan Meslek Yüksekokulunda Avrupa Birliği Projeleri Eğitimini
Başarıyla Tamamlayan Akademisyenlere Sertifikaları Verildi

Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) Türkiye Başkan Yardımcısı Musa Karademir, Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Tatvan Meslek Yüksek-okulundaki akademisyenlere yönelik “Proje Döngüsü Eğitimi” kapsamında Avrupa Birliği (AB) projeleri eğitimi verdi.
Tatvan Meslek Yüksekokulunda 5 gün süren eğitime 20 akademisyen katıldı.Eğitime katılan BEÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Esra Dursun, ülke geneline yayılan projelerinin başarı öyküsünü anlattı.
Karademir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bitlis halkı için akademik personele güzel projelere imza attıklarını söyledi.
AB projeleri, Türkiye’de verilen teşvikler, üniversitedeki akademik çalışmalar ve bölgedeki sorunların giderilmesine ilişkin çalışmalara destek olmayı amaçladığını belirten Karademir, “Geçmiş dönemlerde verdiğim proje eğitimlerinde sonra akademik camiadaki arkadaşlarımız çok güzel başarılar yakaladı. Bunlardan biri Esra Dursun hocamızdır.” Dedi.Dursun’un 2017 Mayıs’ta verilen AB proje eğitiminden sonra bu işi çok güzel sahiplendiğini dile getiren Karademir, şöyle devam etti: “Proje konusunda çok şeyler yapabileceğini gösterdi ve azimle çok önemli projelere imza attı. Bu kez 5 gün AB projeleri eğitimi programı düzenledik.
2 gün teorik olarak AB projeleri nedir, nasıl yazılır, yazılması için gereken ana prensipler, ana konular nelerdir, onları anlattık. Daha sonra uygulamalı olarak proje atölyesi yaptık ve 4 proje için arkadaşlarla beraber farklı gruplar oluşturarak eğitime devam ettik.”Programda daha sonra eğitimi başarıyla tamamlayan akademisyenlere sertifikaları verildi.
Tatvan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Çınar da eğitime katkısından dolayı Karademir’e plaket verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika