Dolar : Alış : 9.2857 / Satış : 9.3024
Euro : Alış : 10.8108 / Satış : 10.8303
HAVA DURUMU
hava durumu

Bitlis15°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1287 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bitlis’te DAKA’nın 2018 Yılının Son Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

23 Aralık 2018 - 56.577 kez okunmuş
Ana Sayfa » Adilcevaz»Bitlis’te DAKA’nın 2018 Yılının Son Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Bitlis’te DAKA’nın 2018 Yılının Son Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bitlis Valisi Oktay Çağatay başkanlığında, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) 2018 yılının son yönetim kurulu toplantısı düzenlendi.Bitlis Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Muş Valisi İlker Gündüzöz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Bitlis İl Genel Meclisi Başkanı Cemalettin Kinç, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Biner, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç ve birim başkanları katıldı.

Hakkari Valisi İdris Akbıyık ve Hakkari İl Genel Meclisi Başkanı Gülizar İliş, video konferans sistemiyle toplantıya katıldı.

Toplantıda, 2019 yılının çalışma programları ve bütçeler görüşüldü.

Vali Çağatay, ocak ayından itibaren yönetim kurulu başkanlığını Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ın yürüteceğini ifade ederek, şöyle konuştu:”Ajansımızın 2019 yılında yürüteceği faaliyetlerin hayata geçirileceği projelerin detaylı bilgilendirmesini alıp, 2019 yılı çalışma programı ve bütçemizi değerlendireceğiz.

Aynı şekilde 2018 yılı insan kaynakları politikası uygulamalarını görüşeceğiz. Bölge illerimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısına son yıllarda önemli katkı sunduğumuza inanıyoruz. Bu anlamda ulusal ve uluslararası fuarlara katılımlarla ilgili çalışmalar yapacağız.

Milli teknoloji, güçlü sanayi hamlesi yolunda sorunlar ve çözüm önerileri başlığı altında paydaşlarımızla görüşmeler yapıp, sorunlara müdahaleleri görüşeceğiz.

Ajans programları kapsamında desteklediğimiz ve uygulaması devam eden projeleri de değerlendireceğiz. Toplantımızın ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika