Dolar : Alış : 13.4067 / Satış : 13.4309
Euro : Alış : 15.1838 / Satış : 15.2112
HAVA DURUMU
hava durumu

Bitlis2°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1306 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tatvan’a Bağlı Köy Yolları Kilitli Parke Ve Asfalt İle Kaplandı

10 Aralık 2018 - 1.364 kez okunmuş
Ana Sayfa » Adilcevaz»Tatvan’a Bağlı Köy Yolları Kilitli Parke Ve Asfalt İle Kaplandı
Tatvan’a Bağlı Köy Yolları Kilitli Parke Ve Asfalt İle Kaplandı

Tatvan İlçemiz Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) tarafından yapılan çalışmalar ile Tatvan ilçemize bağlı köy içi ve köy yolları kilitli parke taşı ve asfalt ile kaplandı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2018 yılı çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, çalışmalar kapsamında köy içi 32 bin 873 metrekare yolun kilitli parke taşı ile, yaklaşık 9 kilometre yolun sıcak asfalt ile ve yaklaşık 19 kilometre yolun ise birinci ve ikinci kat asfalt ile kaplandığını söyledi. Yapılan çalışmaların köylerin aciliyet durumuna göre yapıldığını belirten Kaymakam Mehmet Ali Özkan, çalışmaların tüm köy içi ve köy yollarının tamamlanana kadar devam edeceğini ifade ederek, “Kaymakamlığı-mıza bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği üzerinden aciliyet durumuna göre tüm köylerimize ihtiyaç duyulan hizmetleri bir bir kazandırıyoruz. Bu anlamda ilçemize bağlı köy ve mezralarımızda gerek alt yapı ve gerekse üst yapı anlamında birçok çalışma yaptık. Bu çalışmalarımız kapsamında Kırkbulak, Çekmece, Yoncabaşı, Yumurtatepe, Dalda, Tokaçlı, Uncular, Güreşçi ve Yumurtatepe köylerimizin köy içi yolları kilitli parke taşı ile kaplanırken, Çalıdüzü köyümüzün yolu da sıcak alfast ile kaplandı. Ayrıca Yoncabaşı Köyümüze de köy içi menfez yapım işi yapıldı. Bu çalışmalara ilaveten ilçemize bağlı köy ve mezraların sosyal tesis ve altyapı ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 27 kalem inşaat malzemesi alım işi, Tokaçlı İncekaya grup köy yolu alt ve üst yapım işi ve 6 adet menfez onarım işi, Uslu ve Uncular Köylerimizin yollarına 2. kat sathi kaplama yapım işi, Alacabük köyümüze bağlı Aksoğan Mezrasına istinat duvarı yapım işi ve son olarak Tokaçlı Köyümüze de köy içi ek kilitli parke yapım işleri yapıldı. KHGB’nin çalışmaları kapsamında İller Bankası destekli olarak ise; Dalda Köyümüze köy yolu sıcak asfalt ve kilitli parke yapım işi, Kırkbulak – Çalıdüzü, Eğritaş grup köy yolu ile Benekli Köy yolu sıcak asfalt yapım işleri yapıldı.          Yapılan çalışmaların köylerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah aciliyet durumuna göre ihtiyaç olan diğer köylerimizin de gerek köy yolları ve gerekse köy içi yolları en kısa sürede yapılacak.

Ben bu vesile ile çalışmaların takibini yapan çalışma arkadaşlarımıza ve emeği geçen diğer herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika