DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 526654-2,49%
Bitlis

HAFİF YAĞMUR

16:43

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bitlis  Eren Üniversitesi  Enler Arasında

Bitlis Eren Üniversitesi Enler Arasında

ABONE OL
6 Ocak 2021 10:48
Bitlis  Eren Üniversitesi  Enler Arasında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitlis Eren Üniversitesi Arkeoloji ve Tarih Bölümleri,TÜBİTAK’ın “Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi”nde En İyiler Arasında

Bitlis Eren Üniversitesi Arkeoloji ve Tarih Bölümleri, TÜBİTAK’ın “Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi”nde en iyiler arasında yer aldı.
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Daire Başkanlığı “Üniversitelerin Alan Bazında Yetkinlik Analizi 2020” raporunu yayımladı.“Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi” çalışması ile bir üniversitenin kendi bünyesinde araştırma faaliyeti yürüttüğü tüm araştırma alanlarından hangilerinde; görece daha yetkin olduğunun analiz edilebilmesine imkân tanıyor. Çalışmada 131 alt araştırma alanına yer verildiği ifade edildi. Analize tabi tutulacak araştırma alanları, önceki çalışmada kullanılan alan sınıflaması üzerinden TÜBİTAK danışma ve grup yürütme kurulu ile araştırma merkez ve enstitülerinden yetkin uzmanların değerlendirmeleri dikkate alınarak oluşturuluyor.
Raporda, yayınların dünyaya görece bağıl etkisi ve üniversitenin dünya çapında en fazla atıf alan ilk % 10’luk dilime girmiş yayın sayısı göstergelerinin yanı sıra akademisyenlerin araştırma verimliliği, Ar-Ge ve yenilik projelerinin niteliği, patentler tarafından atıflanmış yayın sayısı ve uluslararası işbirlikleri ile ülkemizin/üniversitenin uluslararasılaşmasına katkısı göz önünde bulundurulmuştur.
Arkeoloji ve Tarih Bölümlerimiz Türkiye’de En Yetkinler Arasında!
TÜBİTAK tarafından yayınlanan “Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi” çalışmasına göre Bitlis Eren Üniversitesi Arkeoloji ve Tarih Bölümleri Türkiye’de en yetkin bölümler arasındaki yerini aldı. Bunun yanı sıra Arkeoloji ve Tarih bölümleri Eren Üniversitesi bünyesindeki bölümler arasında en başarılı iki bölüm oldu.Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, TÜBİTAK tarafından yayınlanan “Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi” çalışmasına göre Üniversitemizde başarı elde eden bölümler adına, sırasıyla en yetkin bölümler olan Arkeoloji ve Tarih bölümlerinin bölüm başkanlarını makamında kabul etti.
Ziyarette Arkeoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yunus Levent Ekinci ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Gencer’in yanı sıra Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş da hazır bulundu. Rektör Prof. Dr. Yardım, her iki bölüm başkanını tebrik etti.
Başarılarının devamını dileyen Rektör Yardım, Doç. Dr. Ekinci ve Doç. Dr. Gencer’e teşekkür belgesi takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.