DOLAR 18,8171 0.02%
EURO 20,4594 -0.03%
ALTIN 1.165,89-0,01
BITCOIN 4347051,72%
Bitlis
-1°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bitlis “Kahrolsun İsrail” Sloganlarıyla İnledi

ABONE OL
12 Mayıs 2021 09:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya Yönelik Saldırıları Van, Muş ve Bitlis’te Protesto Edildi

Basın açıklaması öncesi oluşturulan yüzlerce araç, Filistin, Türkiye ve Tevhid bayraklarıyla Rahva mevkiinden merkez Gökmeydan alanına kadar konvoy oluşturdu.
Gökmeydan Miting Alanı’nda basın açıklaması düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanan basın açıklamasına AK Parti İl Başkanı Engin Günceoğlu, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Sık sık tekbirlerin getirildiği, Siyonist işgal rejimi aleyhine sloganların atıldığın basın açıklamasında, Filistin halkının yalnız olmadığı mesajı verildi.Grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, Siyonist işgal rejiminin, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirdiğine vurgu yaptı.
“İnsan olmanın asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır”
Durak, “Bugün burada hatırlatma yapmak için, o, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık.
Evet, insan olmanın asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır.
Coviti, stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya saldıran terörist İsrail’in yaptıklarını telin etmek, asgari bir durum arz etmektedir.” dedi. “İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir”
“İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir.” diyen Durak, şunları söyledi:
Tam da bu yüzden, herkes sussa da Filistin’de, Kudüs’te bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya, bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlülerin üzlerine çarpmaya devam edeceğiz.
Orada, insanlığın haremine yapılan saldıra karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız, bu küresel kirli stratejiye karşı biz de burada direneceğiz. israil bir yalan üzerine kurulmuştur.
Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek, bunu imanımız kadar biliyoruz. Kimileri, gücün oluşturduğu anaforda bunu göremeyebilir, pusabilir.
Fakat biz zulmün abad olmayacağına iman etmişiz. Filistin’de, teknolojiye sırtını dayamış küresel Ebrehenin fillerine karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte.
Ne var ki, terörist israil’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz. Biz biliyoruz ki; israil, asırlara sari getto kültürüyle o bölgede hep düşman üreterek var olmaktadır. Evet, İsrail, korkularının esiridir.
İsrail, holokost endüstrisinden beslenen lobilerin esiri olduğu için şiddeti politikalarının merkezine koymuştur.
“Mescid-i Aksa barış dini İslam’ın ve Müslümanların mabedidir”
Bugün Siyonist işgal rejimi ve onu destekleyenlere karşı, onunla iş birliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacağının altını çizen Durak, tarih Siyonist işgal rejimini devlet olarak, bilim Siyonizm’i fikir olarak reddettiğini belirtti.
Durak, “Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında; İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir.
Adı Filistin başkenti Kudüs, manevi zemini Mescid-i Aksa olan Bağımsız ve Özgür bir devlettir. Siyonizm’in bilindik ilizyonlarını aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadele devam edeceğiz. Herkes bilsin ve duysun ki, Mescid-i Aksa barış dini İslam’ın ve Müslümanların mabedidir.VBununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremedir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki;
Kudüs Filistin’dir. Kudüs İslam şehridir. Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir.
Herkes şunu görecek ki; Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak.
İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak.” diye konuştu.Basın açıklaması yapılan dua ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.