DOLAR 19,1543 0.16%
EURO 20,8844 0.29%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN %
Bitlis

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bitlis’te “Online Eğitimde  Performans Geliştirme Projesi”  Açılış Toplantısı Yapıldı

Bitlis’te “Online Eğitimde Performans Geliştirme Projesi” Açılış Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
24 Aralık 2020 17:48
Bitlis’te “Online Eğitimde  Performans Geliştirme Projesi”  Açılış Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi tarafından, öğretmen buluşmaları çerçevesinde, Online Eğitimde Performans Geliştirme Projesi açılış toplantısı gerçekleştirildi.
Bitlis Valiliği, İstanbul Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Eren Holding, Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bitlis Belediyesi ve Zülfikar Ailesi İnisiyatifi’nin paydaşı olduğu projenin ilk toplantısı video konferansla yapıldı.
Online üzerinden düzenlenen toplantıda; Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İstanbul Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mahmut AK, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Erdal Necip Yardım, Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, Zülfikar Ailesi İnisiyatifi adına Hulusi Zülfikar, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz birer konuşma yaptılar.
Toplantıda salgın döneminde yaşanan zorluklar ve çevrim içi eğitimlerin öne çıkmasındaki nedenleri ve faydaları masaya yatırıldı.Proje destek veren paydaşların, projenin fayda sağlaması için gereken her türlü destekte bulunacaklarını ifade ettiler.
Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, “Öğretmen Buluşmaları” çerçevesinde uygulamaya konulan projenin açılış konuşmalarından sonra Zoom üzerinden bin öğretmen, YouTube üzerinden de yoğun bir öğretmen katılımıyla uygulamaya konulduğunu belirtti.
Proje hakkında bilgi veren İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Haluk Zülfikar, projenin iki farklı modül halinde, çok kurumlu ve sosyal sorumluluk temelli tasarlanmış bir özellik içerdiğini söyledi.Zülfikar, projenin birinci modülünde öğretmenler ve eğitmenlerden oluşan “Eğiticilerin Online Eğitimde Performanslarını Yükseltmeye Odaklı” uygulamalı programları kapsadığını, 4 gün boyunca, 8 saat sürecek bir içerik üzerine inşa edilen modülün 19 Aralık’ta başlayıp, 30 Aralık 2020’de tamamlanacağını, projenin çevrim içi olarak gerçekleştirileceğini, ayrıca proje kapsamında yapılan çalışmaların dijital ortamlarda da yayınlanacağını belirtti.
Projede öğretmenlerle buluşacak olan akademisyenlerin farklı üniversitelerden, kendi alanlarında öne çıkmış 9 öğretim üyesinden oluşacağını dile getiren Zülfikar, öğretmen buluşmalarından sonra öğrenci ve ailelerden oluşan ikinci modülle geçileceğini, ikinci aşamaya ilişkin içerik ise birinci modülün kazanımları ile detaylandırılarak nihai haline getirileceğini ifade etti.Katılımcılarla paylaşılacak sertifikaların ise İstanbul Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından tanımlanan ve İstanbul Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Bitlis Valiliği, Eren Holding, Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bitlis Belediyesi ve Zülfikar Ailesi İnisiyatifi tarafından onaylanan bir nitelikte olacağı kaydedildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.