DOLAR 20,7506 -0.19%
EURO 22,2803 0.02%
ALTIN 1.309,73-0,19
BITCOIN %
Bitlis
15°

AÇIK

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Cemal Taşar’dan  Öğretmenler Günü  Mesajı

Cemal Taşar’dan Öğretmenler Günü Mesajı

ABONE OL
24 Kasım 2021 08:29
Cemal Taşar’dan  Öğretmenler Günü  Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Taşar: “Öğretmen olmak, yer-yüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak gerektiğini her daim hatırda tutmaktır.”Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Taşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bugünün, çocukları hayata hazırlayan öğretmenlere karşı taşınan samimi hisleri ifade etmek için güzel bir fırsat olduğunu ifade etti.
Öğretmenlerin, bilgi ve tecrübeleriyle hayata hazırladıkları öğrencileri topluma faydalı fertler haline getirerek milletin istikbaline yön verdiklerini kaydeden Taşar, şöyle devam etti:
“BUGÜN ÜLKEMİZİN GERÇEK MİMARLARININ GÜNÜ”
Bugün, hayatın her alanında, atılan her büyük adımın arkasında, emeği olan öğretmenlerimizin günü. Bugün ülkemizin gerçek mimarlarının günü. Sanayici de onlardan öğrendi, ticaretle uğraşan da. Diplomatımız da onların tedrisatından geçti, gazetecilerimiz de. İşçimiz de öğrenci oldu, işletmecimiz de.. Hepimiz o değerli yüreklerin emeğinden ve parmakların ilmek ilmek dokuduğu tezgahtan geçtik parlayarak..
Öğretmen, insana dokunmak yoluyla toplumun ihyasını sağlayan kişidir. Geleceğin, kendisiaracılığıyla yükseleceği bilinciyle hareket ederek yarınların hep daha iyiye varmasında en etkin rolesahip olan kuvvettir. Tarihimizden aldığı güçle aydınlık bir gelecek çizmeye gayret eden, yalnızcaülkemizin değil insanlığın da barışı ve huzuru için çalışan, taklit ve takip yerine tahlil ve tahkim edenbilincin temsilcisidir.
“ÖĞRETMEN OLMAK, NİCE ÖMRE İLHAM OLMAKTIR.”
Öğretmen olmak sıradan bir görev ifa etmek demek değildir. Öğretmen olmak, nice ömre ilham olmaktır. Sevgiyi, sabrı, fedakârlığı ve şefkati ruhuna nakşetmektir. Hikmet sahibi bir duruşun toprağından düşünce, erdem ve ahlakla donanmış bir toplum inşa etmektir. Bir ayağı kendi topraklarındayken diğeriyle âlemi seyre çıkan gencecik dimağlara esin kaynağı olmaktır. Her çocuğun ayrı bir dünya olduğu hakikatinin idrakiyle onları yüreklendirmek, akıl ve ahlakı pusula edinen bir yaşam iklimi tesis etmek uğruna inançla yol almaktır. Öğretmen olmak, yeryüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak gerektiğini her daim hatırda tutmaktır.
Bizler “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” düsturuyla medeniyetler inşa etmiş bir inancın mensuplarıyız. Bu inançla, öğrenmenin de, öğretmenin de kutsal bir görev olduğuna inanırız. Bu bilinçle, tarih boyunca olduğu gibi, bugün de herkesin kendi öğretmenine yüksek bir saygısı vardır. İstisnasız hepimiz öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. İlk emri; “Oku!” olan bir dinin, tarihte çağ açıp, çağ kapatan bir medeniyetin mensubu ve bir eğitimci olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü çok önemli ve anlamlı buluyorum.
“ÜLKEMİZİ EĞİTİM ALANINDA İLERİ STANDARTLARA ULAŞTIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”
Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’mizin en öncelikli alan olarak gördüğü eğitimde, son 19 yıllık dönemde kapsamlı reformları hayata geçirdik, öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirdik, eğitimi teknolojinin imkanlarıyla buluşturduk, eğitim desteğiyle öğrencilerimizin yanında olduk. Özellikle kız çocuklarımızın eğitim hayatına katılımı için çok önemli projeleri hayata geçirdik.Covid 19’un bütün dünyayı her alanda etkilediği bir dönemde bizler diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da bu süreci çok başarılı yürüttük. Bugün gelinen noktada eğitimde ülkemizi ileri standartlara kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz. Ve bunlarla da asla yetinmiyor, hızla gelişen ve değişen şartlara ayak uydurmak için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Bende bir öğretmen ve eğitim yöneticiliği yapmış bir siyasetçi olarak seçim bölgem olan Bitlis’in ve ülkemizin eğitim anlamında geldiği noktadan gurur duyuyorum.
Araştıran, üreten, gelişime ve yeniliklere açık, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller yetiştirmek amacıyla görev yapan, okula marifet ve hikmetle giden eli öpülesi bütün saygıdeğer meslektaşlarımı hürmetle selamlıyorum.
Bize okumayı, yazmayı, merak edip araştırmayı, bilgiyi sevmeyi ve güzel ahlakı öğreten güzel öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. Bu vesileyle başta Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz olmak üzere şehit öğretmenlerimizi de hayırla ve minnetle yad ediyorum. Emekli olan kıymetli öğretmenlerimize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. Bütün öğretmenlerimize sağlık, sıhhat ve başarı dileklerime 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”
(Sami MELEK)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.