DOLAR 19,1406 0.12%
EURO 20,7635 0.11%
ALTIN 1.211,42-0,14
BITCOIN %
Bitlis

HAFİF YAĞMUR

19:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Tarihte  Kara Bir Leke :28 Şubat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düşünce Akademisi Başkanı Serdar Durer, 28 Şubat’ın 24. Yıldönümün de Bir Mesaj Yayımladı. Durer mesajında şunları ifade etti; 28 Şubat, Merhum Necmettin Erbakan’ın Başbakan olduğu 1997 yılının 28 Şubat günü toplanan milli güvenlik kurulu toplantısı sonucunda açıklanan kararla başlayan, sözde irtica’ya yönelik ordu ve bürokrasi merkezli bir süreçti.
Ülkemizde siyasi, hukuki, idari ve değişik toplumsal alanlarda birçok olumsuz değişimlere neden olan bir süreçti. Toplumun tüm dinamiklerini darbeci bir zihniyetle dizayn etmek istediler. İnacından dolayı, milyonlarca insanımız büyük mağduriyetler yaşadı. 28 Şubat post modern darbesi muhafazakar, mütedeyyin camiaya yapılsa da, aslında hedef tüm Türkiye idi, demokrasimizdi. Yaşanan bu darbe tarihe bir kara leke olarak geçti. Tabi, her ne kadar post modern bir darbe olduğu ifade edilse de, bas bayağı bir darbe olmuştur.
Sözde irticaıyla eylem planının uygulanıp uygulanmadığı görevini yürütmek için, Genel Kurmay İkinci Başkanı Çevik Bir’in kontrolünde daha doğrusu bu yapılanma Çevik Bir’in düşüncesi olup, dönemin deniz kuvvetleri komutanı Or. Amiral Güven Erkaya’nın kontrolünde batı çalışma grubu kurulmuştu. Sincan’da tanklar yürütülmüş, akabinde Çevik Bir “Sincan’da demokrasiye balans ayarı yaptık” açıklaması yapıyordu.
Bu süreçte sırf alnı secdeye gittiği için, altı milyon dindar insan fişlenmişti. İzlerinin bin yıl devam edeceği iddia edilen 28 Şubat post modern darbesi, bu imanlı milletin basireti sayesinde birkaç yılda tarih olmuştur.
Başta Merhum Necmettin Erbakan Hocamız olmak üzere, dönemin mağdurları, onur ve haysiyet abideleri olarak milletin gönlünde yaşamaktadırlar.
Bu iğrenç darbeye imza atanlar ise, sadece utanç vesikaları olarak hafızalarda yer almaktalar. Şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.